LASER

Opis zabiegu


Unikalność zabiegu laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie usuwania tatuaży, przebarwieńlub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.


Usuwanie tatuażu

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest „przeźroczysta” dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki organizmu - makrofagi.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.Usuwanie przebarwień

Wysoka absorpcja promieni lasera w melaninie pozwala na likwidację przebarwień o różnych lokalizacjach. Konieczne jest powtórzenie kilku zabiegów w serii w odstępie od 3 do 4 tygodni. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu bądź zniknięciu. Po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów z wysokim faktorem>50.
Usuwanie naczynek

Laser łatwo penetruje w płytko położone naczynia na twarzy i kończynach. Pochłonięte zielone światło (stąd „laser zielony”) przez hemoglobinę powoduje mikrowybuch i powstanie odczynu zapalnego w naczyniu i otoczeniu. W następstwie dochodzi do zamknięcia naczynia, które jest trwałe. Zamknięte naczynie się nie otworzy. Niektóre naczynka zamykają się natychmiast, inne wymagają dłuższego czasu – około 3-4 tygodni. Jeden zabieg laserowy pozwala nam na zamknięcie od 20% do 35% naczyń. Dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegów w odstępach 3-4 tygodni

Dla typowych zmian zlokalizowanych na twarzy wystarcza od 3 do 5 zabiegów. Najlepiej jest je wykonać w serii, co daje najlepszy efekt. Po zabiegu mogą powstać obrzęk, zwłaszcza w okolicach oka, niewielkie zaczerwienie utrzymujące się do kilku godzin. Czasami mogą powstać mikrostrupki, które odpadają do 4 tygodni. Nie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu i w życiu zawodowym. Zwykle wykonujemy zabieg trwający 15 do 30 minut w 1 sesji. Wrażliwość skóry na promień lasera jest indywidualnaPrzeciwwskazania oraz działania niepożądane

Ciąża i karmienie piersią

Świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania)


Działania niepożądane są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki i rzadkie przypadki nierówności skóry.Wskazania

Naskórkowe oraz skórne zmiany pigmentowe

Usuwanie piegów

Przebarwienia

Nawracające przebarwienia

Zaawansowane usuwanie tatuaży

Peeling laserowy

Indications for treatment:


1. Removal of tattoos and dark colored - permanent makeup.

2. Closing the small blood vessels.

3. Removal of freckles and discoloration.

4. Removal of scars and birthmarks.


How does it work?


The mechanism of action involves heating laser dye localized in the skin, so is the division of cells in which the dye is contained. Shattered pigment is absorbed by macrophages, and the remains are moved upwards epidermis. During the subsequent treatment sessions process is repeated until a satisfactory effect for the customer.

Place exposed to the laser becomes white after about 1 h turns red, swelling may also occur, which spontaneously disappears after 2-3 days. Swelling this indicates to us that the dye has been hit with a laser beam. The procedure is repeated after approx. 6-8 weeks.

Q-switched laser has a precise beam control circuit for both the exit of the crystal and after passing through the optical system, a light beam emitted thoroughly and uniformly broken pigment of the skin.


Another advantage of the device is uniform power. The device has two filters of different lengths, so you can use it for a large number of treatments.


The number of treatments depends on:


- Color discoloration / tattoo

- Size / density contained in the skin cells dye

- Type of discoloration / dye

- Density of pigment deposition

- The color of the skin (the less tanned skin this treatment safer and more effective)

- The individual response of the immune system on the laser