MAKIJAŻ STAŁY

Stały makijaż 


Stały makijaż wykonywany jest techniką tatuażu(stała pigmentacja skóry właściwej ) za pomocą wytwarzania wzorów, które przypominają makijaż do uwydatnienia warg i powiek.

Jest również używany do podkreślenia  brwi , zwłaszcza u ludzi ,

którzy utracili je w wyniku starości , choroby, leczenia chemioterapią

lub zaburzeń genetycznych                      .

Najczęściej używane nazwy to Dermapigmentacja , Mikropigmentacja i Tatuażu Kosmetyczny , ta ostatnia jest najbardziej właściwa, ponieważ makijaż permanentny jest  w rzeczywistości  tatuażem.


Historia

 

Makijaż permanentny sięga do co najmniej do początku 20 wieku , choć jego charakter często ukryty był  w swoich początkach . Tatuator George Burchett ,główny twórca techniki , w 1930 roku opisuje w swoich pamiętnikach , jak salony piękności wytatuowały wiele kobiet bez ich wiedzy , oferując ten rodzaj makijażu jako zabieg leczenia cery, wstrzykiwano barwniki roślinne pod górę warstwę skóry.


 

Natychmiastowe rezultaty

 

Trwały makijaż podkreśla krzatałt oka, brwi oraz ust w bardzo naturalny sposób. W przypadku stosowania miejscowego, efekt może być dość niezauważalny , w zależności od koloru i ilości stosowanego pigmentu .

Początkowo stały makijaż może wyglądać ciemniej . Jest to spowodowane tym iż kolor pozostaje w bardziej zewnętrznych warstw naskórka. Kolor mięknie w ciągu kilku dni podczas procesu gojenia.